Scroll Top

DEŇ FARNOSTI SV. RODINY
}}

11. 7. 2021 | 15:00

Námestie sv. rodiny | Trenčín Juh

Days
Hours
Minutes
Seconds
O Žatve

Laické ľudové misie

Žatva je názov pre Laické ľudové misie – evanjelizačný projekt organizovaný katolíckymi spoločenstvami z regiónu Považie a Horná Nitra v spolupráci s miestnymi farnosťami a samosprávami. Táto iniciatíva nadväzuje na dlhoročnú činnosť spoločenstiev v oblasti výchovy detí a mládeže, podpory rodín a rozvoja duchovných a kultúrnych hodnôt v regióne.

Desiatky mladých sa počas misií zapoja do dobrovoľníckych aktivít a praktickej pomoci pre obec, pripravia výchovno-evanjelizačné programy na základných a stredných školách, evanjelizácie na námestiach a v uliciach miest, umelecké výstavy a vernisáže v nákupných centrách, navštívia ľudí bez domova a seniorov v domovoch dôchodcov.

Tento rok sa v Trenčíne uskutoční už štvrtý ročník Žatvy s podporou otca biskupa Nitrianskej diecézy Mons. Viliama Judáka.

„Choďte teda, učte všetky národy…”
(Mt 28, 16-20)

01.
Evanjelizácia

V našich životoch sme zakúsili osobnú a bezpodmienečnú lásky, ktorou nás miluje Boh, náš nebeský Otec. Je to láska, ktorá miluje bezvýhradne, neodsudzuje a nikdy to s nami nevzdá. Láska, ktorá nás vedie k pokániu a uvedomeniu, že si ju sami nezaslúžime a aj napriek tomu sa nám dáva. Láska, ktorá nás mení, láska, ktorá sa stala osobnou v Ježišovi Kristovi.

02.
Praktická pomoc

Uvedomujeme si, že je čas konať a nielen hovoriť o dobrých skutkoch. Preto dávame svoj čas, svoju energiu, dary a talenty do služby ľuďom, ktorí to potrebujú. Desiatky mladých dobrovoľníkov budú počas Žatvy od skorých ranných hodín upratovať stojiská smetných nádob na najväčšom Trenčianskom sídlisku.

03.
EVANJELIZAČNÝ KONCERT PRE MLADÝCH

Aj tento rok prinesie evanjelizačný koncert pre mladých originálne hudobno-tanečné prvky, divadelné scény, kvalitnú videoproduckciu, spolu s modlitbou chvál a svedectvami.

0
ľudí v tíme
0
tímov
0
oslovených ľudí
0
farnosti za nami
testimonial-team (Demo)
Mgr. Miroslav Kukla
farár farnosti Trenčín - Juh

Žatva je misia mladých ľudí, laikov, ktorí prídu do farnosti, aby prebudili tých, čo spia, ale aj tých, ktorí chcú zakúsiť a žiť spolu s Ježišom. To je základ – žiť s Ježišom.

testimonial-team (Demo)
Mgr. Peter Beňo
dekan, farnosť Skalka nad Váhom

Ako kňaza ma teší, keď mladí ľudia prichádzajú s iniciatívou, čo sa týka apoštolátu a evanjelizácie, nakoľko dnes je to v našich farnostiach vzácna vec.

testimonial-team (Demo)
PhDr. Mgr. Miloš Miloslav Pizovka, CSsR
rektor komunity Redemptoristov, Kostolná - Záriečie

Čo sa mi najviac páči na tomto diele je to, že ho tvoria mnohí mladí ľudia, mnohé rodiny, ktoré stretli osobne Ježiša Krista a práve o túto skutočnosť sa chcú podeliť aj s ostatnými ľuďmi.

testimonial-team (Demo)
Marián Dragúň, Mons. odb. as., ThLic.

Pre mňa, ako kňaza bola Žatva v Topolčanoch silný zážitok. Niečo ako sila ticha proti diktatúre hluku – polnočný sviečkový pochod cez mesto.

testimonial-team (Demo)
ICLic. Mgr. Jozef Varhaník, honorárny dekan
bývalý farár farnosti Trenčín - Juh

Verím, že to bude pekné, zmysluplné a požehnané podujatie. Pán Ježiš povedal: “Žatva je veľká a robotníkov málo. Preto proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu.” Modlím sa, aby aj táto Žatva priniesla čo najväčšiu úrodu.

Partneri & podporovatelia

Realizované s finančnou podporou
Trenčianskeho samosprávneho kraja

Chcete nás podporiť?
Ak máte túžbu podporiť nás, existujú viaceré možnosti…

Laické ľudové misie

VIDEODOKUMENT

Nájdite nás

Adresa:
Misia 29 o.z.
Kyjevská 3183
911 08 Trenčín
Sídlisko – Juh

Telefón: +421 949 738 652

Email: info@misiezatva.sk

Sledujte

© 2019 ŽATVA – Laické ľudové misie